Білоцерківська районна рада
Київська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Вшанували пам’ять славетного земляка Гетьмана України Івана Мазепи

Дата: 20.03.2025 12:10
Кількість переглядів: 47

Фото без описуВ українській історії є безліч славетних сторінок. Одна із них-доба Гетьманщини, де боротьбу за свободу та незалежність уособлює гетьман Іван Мазепа. Унікальна постать, потужний політичний діяч, меценат народився 20 березня 1639 року в селі Мазепинці, що неподалік Білої Церкви.

Завдяки Мазепі, Білоцерківщина зіграла величезну роль у становленні Української соборної держави. У добу його правління, а це 1687-1709 роки, Мазепа активно відновлював авторитет Козацької держави, яка хоч і перебувала під протекторатом московського царства, але формально не була його частиною.

Вже тоді Мазепа розумів, що московія – це ворог.

Заручившись підтримкою свого союзника, шведського короля Карла ХІІ, Іван Мазепа розпочинає визвольну війну проти московської держави. Запеклі бої під Полтавою із московитами змушують союзну армію до маневру – тимчасово відійти з території Гетьманщини для формування ударного кулака. Проте, раптова смерть гетьмана обірвала його плани.

Навіть після смерті Івана Мазепи, наші вороги бояться його імені – воно стало для них назвою образу особистого ворога та понад триста років піддається анафемі в московській церкві.

Багато років російська пропаганда знищувала пам’ять та будь-які згадки про видатного українця, спотворюючи історію. Але сьогодні ми повинні вивчати правдиву історію, знати про відомих прабатьків і наслідувати їх прагнення зберегти нашу Батьківщину.

На жаль, як і в часи Івана Мазепи, сьогодні Україна протистоїть московській навалі. І сьогодні наші хоробрі воїни захищають такі ж цінності, які відстоював й наш земляк. Проте, ми точно знаємо -Україна обов’язково переможе!.

Сьогодні, 20 березня з нагоди 386 річниці з дня народження Івана Мазепи керівники району, міської громади, жителі сіл, діти, активісти відвідали село Мазепинці, де відбувся захід, присвячений вшануванню памֹ’яті видатного гетьмана.   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора