Білоцерківська районна рада
Київська область
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

2 березня – 200 років із дня народження Констянтина Ушинського – українського педагога, вченого, правознавця, одного із засновників педагогічної науки та народної школи

Дата: 02.03.2024 07:00
Кількість переглядів: 31

Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у кінці грудня 2022 року на державному рівні відзначають 200 років з дня народження Костянтина Ушинського.

Костянтин Ушинський, відомий педагог і правознавець українського походження, є одним із засновників педагогічної традиції та народної школи другої половини ХІХ століття. Представник українського шляхетного роду, Костянтин Ушинський є автором відомих підручників для початкового навчання «Дитячий світ і Хрестоматія» (1861 рік) та «Рідне слово» (1864 рік), що базуються на принципі народності, який реалізується через виховання і навчання дітей рідною мовою.

Його дитячі оповідання, призначені для дошкільного віку, вирізняються великим духовним потенціалом, це стосується переважно тих оповідань, у яких автор зображує тварин. Тварини представлені з характерною для них поведінкою і в тій життєвій «ролі», яка є невіддільною їхньою ознакою від природи.

Відомий Ушинський і своєю основною фундаментальною працею — психолого-педагогічним і філософським тритомним твором  «Людина, як предмет виховання». Педагогіку, як вказує Ушинський, не можна назвати наукою у строгому значенні цього слова. Їй неможливо навчитись як математиці, хімії, астрономії, крім знань, вона передбачає й уміння застосовувати їх на практиці. Педагогіка не досліджує минулого чи теперішнього, а має на меті створення нового, у цьому відношенні Ушинський називає педагогіку найвищим мистецтвом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора