Білоцерківська районна рада
Київська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

«Жодних окупацій у Європі більше не буде». Зеленський привіз до Вільнюса бойовий прапор із Бахмута і виступив з емоційною промовою

Дата: 12.07.2023 08:39
Кількість переглядів: 86

Фото без описуСлава Україні!

Як вдома. Дуже приємно.

Дякую Литва, дуже дякую.

Я не знаю вашої мови, я говоритиму українською — мовою наших героїв та воїнів.

Звичайно буде переклад на вашу рідну мову.

Вільнюсе, велика честь бути тут! Я вітаю тебе!

Вітаю і дякую! Кожному і кожній з вас!

Тут, у Вільнюсі, ми бачимо прогрес Європи. Тут люди знають, що таке безпека і як її досягти. І знають, що безпека — це разом з Україною.

Я вдячний тобі, Вільнюсе, і усім литовським містам і громадам за кожен заклик на підтримку України, за прихисток для наших людей, які тут, у вас вдома, в Литві врятувались від бойових дій… Дякую вам!

Дякую за вашу допомогу нашій обороні, за вашу чітку, чесну і - що важливо — сміливу позицію щодо запрошення України в НАТО. Українські прапори на литовських вулицях однозначно доводять — ми вже союзники, і Україна захистить і свою, і вашу свободу! І ніколи, ніколи й нікому не можна озиратися на Москву!

Я хочу подякувати вам. Я дякую тобі, Гітанасе! Ти завжди нам дуже сильно допомагаєш. Дякую вам, пане мере! І дякую усім вам на площі зараз!

Сьогодні тут, у Вільнюсі, український бойовий прапор з Бахмута. Бахмут — це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі, і її саме так будуть згадувати наші діти і онуки. Цей наш бойовий прапор з Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битись проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни! Литва завжди буде тільки вашою! Цей наш прапор означає, що ніколи знову не буде депортацій з країн Балтії в Сибір. Ніколи знову не буде поділів Польщі і приниження загарбниками Угорщини. Ніколи знову не буде танків в Празі та «зимових війн» проти свободи Фінляндії… Жодних окупацій в Європі більше не буде!

Український прапор хоч і пробитий кулями, але живий, гордий та вільний, — означає, що і кожен прапор націй Європи буде живим, гордим та вільним. Там в руїнах Бахмута, на полях інших битв в Україні залишаться розбитими російські загарбницькі амбіції. І не Україна чи хтось інший в нашій Європі, а саме вони, російські загарбницькі амбіції, будуть в руїнах.

Сьогодні я поїхав в дорогу сюди з вірою у рішення, з вірою у партнерів, з вірою у сильне НАТО. У НАТО, яке не сумнівається, не втрачає час і не озирається на будь-якого агресора… І я хотів би, щоб ця віра стала впевненістю — впевненістю у рішеннях, на які ми заслуговуємо — всі ми заслуговуємо, і яких очікує кожен наш воїн, кожен наш громадянин, кожна наша мати, кожна наша дитина. І хіба це — завелике бажання?

НАТО дасть Україні безпеку. Україна зробить Альянс сильніше.

Шловє Укравнай,

Шловє Лєтувай!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора