Білоцерківська районна рада
Київська область
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

«Хроніки війни»: журналісти Київщини поділилися спогадами про окупацію області

Дата: 07.06.2023 08:14
Кількість переглядів: 71

Журналісти краще за всіх знають, що таке ціна слова і ціна часу. «Правдива та виважена інформація, яку доносять українські ЗМІ, - це наша велика перевага у  боротьбі з підступним і брехливим ворогом, - зазначив на початку зустрічі в.о голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський та додав: - Журналісти сьогодні – це не лише Воїни, які правдою вбивають російську пропаганду, ви є і волонтерами, і добровольцями, тому що робите все задля нашої Перемоги».  

📍Під час зустрічі представників ЗМІ та керівництва Київської обласної ради був презентований спецвипуск інформаційного бюлетеня «Хроніки війни», куди ввійшло 12 статей головних редакторів ЗМІ Київщини. Автори поділилися спогадами, як пережили  окупацію Київщини минулого року. Ті страшні дні та ночі - досі у них перед очима.

📍Першим до слова був запрошений головний редактор видання Іванківської районної газети «Трибуна праці» Павло Смовж, чиї спогади увійшли до видання «Хроніки війни».

💬 «Прикордонна з бєларуссю Іванківська громада Вишгородського району була зайнята російськими військами вже під кінець дня 24 лютого 2022 року. Хоча бої воїнів ЗСУ з окупантами на західній околиці нашого селища ще тривали зранку 25 лютого. Але вистояти нашим бійцям проти такої навали орків було неможливо… Для жителів Іванківської ОТГ, які не виїхали одразу кудись подалі від цієї війни, розпочалися важкі й небезпечні дні ворожої окупації. У перші дні окупації я активно поширював на своїй сторінці в Фейсбук різну актуальну й оперативну інформацію – від себе та з офіційних джерел. Треба було й таким чином підтримувати оптимізм своїх земляків і друзів у соцмережах, нашу загальну віру в перемогу над нелюдами-рашистами», - згадує ті страшні дні Павло Смовж. Він документував злочини росіян, навіть тоді, коли був відключений мобільний зв'язок та інтернет, не було електропостачання, коли до нього в будь-який момент могли нагрянути орки. Наразі, Павло Смовж готує до друку свою книгу, куди ввійдуть його спогади за  ті довгі-предовгі 36 діб окупації північної частини столичної області.

📍Своїми спогадами про перші дні повномасштабного вторгнення поділився з присутніми і шеф-редактор видання «КиївВлада» Ігор Дармостук. Як зазначив журналіст, найстрашніше, що йому довелося побачити, було після деокупації. Коли він робив репортажі зі знищених сіл і містечок… «Квітень 2022-го пройшов у дорозі Київщиною. Ми були всюди, де можна було бути. Згадки про уламки довоєнного життя, якими була усіяна тоді уся звільнена зона, досі викликають у мене невимовний сум і таку ж саму невимовну лють, - каже Ігор Дармостук. - У перших числах квітня минулого року я дістав дозвіл відвідати Ірпінь. Заїжджав «варшавкою» через Гостомель. Найбільше мене вразили не руйнування та імпровізовані могили на узбіччях. Мене вразили речі, які лежали біля спалених автівок на Романівському мості. Зелений кедик, улюблена кружка із собачками…  Чиясь дбайлива мама наліпила вареників, вона поклала у кожен шматочок тіста свою любов… Але прийшов московит і знищив усе. Хіба можливо таке пробачити?».

📍Під час зустрічі присутні не лише ділилися спогадами про страшні дні окупації, про те, як вони виконували свою роботу, доносили правду до людей, як виживали під обстрілами.

📍Медійники обговорили також нагальні питання, які турбують їх сьогодні найбільше. Редактори паперових періодичних видань зауважили, що зіштовхнулися  з безгрошів’ям, конкурентними викликами, поліграфічними та поштовими визисками. І на сьогодні мова йде про виживання місцевих видань.

📍Про значимість ЗМІ для громад наголосила головний редактор Вишгородського радіомовлення Катерина Олексій. «Саме в місцевих ЗМІ, жителі громад доскіпливо шукають відпoвіді на найбoлючіші свoї питання: стан освіти, робота в регіоні, соціальне забезпечення, розвиток містечка чи села, тощо», - зазначила редактор.

Головні редактори Київської області були нагороджені відзнаками за багаторічну сумлінну працю, активну журналістську позицію, особистий вагомий внесок у розвиток свободи слова та інформаційної сфери, об’єктивне висвітлення соціально-економічного, політичного і культурного життя Київщини та з нагоди Дня журналістів.

📍Голова постійної комісії з питань свободи слова та засобів масової інформації Тетяна Самойленко зазначила, що журналісти є володарями слова, а воно – їхня головна зброя. «Ця професія – складна та небезпечна, що заслуговує на повагу та визнання. Ми завжди за відкрите і чесне спілкування з вами. Дякуємо за Вашу правду, відповідальність та сміливість говорити все так, як є насправді», - повідомила вона, зазначивши, що після повномасштабного вторгнення така зустріч з журналістами Київщини стала першою.

📍Під час зустрічі керівництво обласної ради та представники ЗМІ обговорили питання взаємодії та комунікації. Зокрема, учасники заходу висловили своє бачення, як покращити роботу журналістів області та зробити ефективнішою співпрацю ЗМІ з органами влади.

📍Учасники заходу зазначили, що зустріч була своєчасною та стала вагомим етапом у напрацюванні спільного алгоритму дій між Київською обласною радою та журналістською спільнотою області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора