Білоцерківська районна рада
Київська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи можна подати через особистий кабінет заяву на пенсію у 50 років, якщо я багатодітна мати?

Дата: 10.11.2022 19:33
Кількість переглядів: 155

Фото без описуСтаттею 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено що жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. Звертатись за призначення пенсії можна за 1 місяць до досягнення віку 50 років.

Подати заяву на призначення пенсії в електронному вигляді можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього необхідно мати пристрій з доступом до мережі Інтернет, кваліфікований електронний підпис (#КЕП) та підготувати скан-копії необхідних документів.

Для подачі заяви виконайте наступні дії:

  • Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua);
  • Виберіть вкладку “Заява на призначення пенсії” ;
  • Ознайомтесь з інформацією, яка з’явиться на екрані, та перейдіть за посиланням «Вхід»;

Авторизуйтесь за допомогою КЕП та виконайте наступні кроки:

Крок 1 – у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” оберіть вкладку “Заява на призначення пенсії”. Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть “Продовжити” та оберіть вид пенсії - “Пенсія за віком”;

Крок 2 – дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку);

Крок 3 - прикріпіть скан-копії необхідних документів, у тому числі документів про народження дітей.

На екрані з’явиться повна форма заяви на призначення пенсії, заповнена за результатами кроків 1-3. У разі необхідності Ви можете відредагувати внесені дані.

Крок 4 - підпишіть заяву за допомогою КЕП та відправте її до Пенсійного фонду України, натиснувши “Підписати та відправити в ПФУ”.

 

За результатами опрацювання заяви Ви отримаєте інформацію про стан обробки заяви та рішення щодо призначення дострокової пенсії в обраний Вами спосіб.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора