Білоцерківська районна рада
Київська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Зеленський хоче продовжити воєнний стан і мобілізацію

Дата: 19.05.2022 08:16
Кількість переглядів: 141

Фото без описуУкраїна планує жити в умовах воєнного стану щонайменше до кінця літа. Принаймні, такий указ вже підписав президент Володимир Зеленський. Рішення ще має затвердити Верховна Рада.

Лідер держави 18 травня вніс на розгляд парламенту відразу декілька документів. В них йде мова про затвердження указів президента від 17 травня.

Перший стосується продовження воєнного стану, термін якого закінчується 25 травня, ще на 90 діб. Другий указ пропонує продовжити з 25 травня загальну мобілізацію в усіх українських регіонах.Для того, щоб ці рішення набули сили, їх має підтримати не менше половини депутатів Ради. Найближче засідання парламенту - у четвер, 19 травня.

Воєнний стан - до Дня незалежності

Воєнний стан почав діяти в Україні з 24 лютого, в день вторгнення російських військ. Тоді Зеленський видав відповідний указ терміном дії на 30 діб, тобто до 25 березня. З 26 березня він знов був продовжений на місяць, а потім - ще на 30 діб.

Тепер президент вирішив ввести воєнний стан відразу на 90 діб, а не продовжувати його кожен місяць.

В указах Зеленського йде мова, що на період воєнного стану можуть обмежуватися права і свободи українців, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції.

Тобто обмежується конституційні права на недоторканність житла, телефонного спілкування, невтручання в особисте життя. Забороняються референдуми і зібрання та мітинги.

Обмежується право на страйк і право на підприємницьку діяльність, а також на освіту.

В умовах воєнного стану діють ради оборони, цивільна влада підпорядковується військовому командуванню.

Також в таких умовах Україна публічно відходить від частини своїх міжнародних зобов'язань.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора