Білоцерківська районна рада
Київська область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Згідно з Указом президента України від 18.04.2022 р. воєнний стан в Україні буде діяти до 25 травня 2022 року. Чи може він бути продовжений ще, чи є якісь законні обмеження щодо його продовження

Дата: 18.05.2022 07:48
Кількість переглядів: 107

Фото без описуЧи можуть знову продовжити воєнний стан

Як розповідає юрист Олександр Моргун, в Законі України "Про правовий режим воєнного стану" не прописані обмеження щодо продовження та терміну воєнного стану. Тому воєнний стан може тривати стільки, скільки триватиме загроза для України.

Воєнний стан може діяти як по всій Україні, так і в окремих регіонах. Тому після 25 травня можливе припинення воєнного стану в деяких областях України.

Нагадуємо, що таке воєнний стан

Воєнний стан -  особливий правовий режим, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

На територіях, на яких запроваджено воєнний стан, можуть утворюватися тимчасові державні органи – військові адміністрації. Органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування на період воєнного стану надаються особливі повноваження, необхідні для відвернення загрози, відсічі збройної агресії, забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

Воєнний стан припиняється після закінчення строку, на який його було запроваджено. До закінчення строку, на який було запроваджено воєнний стан, та за умови усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності президент України може ухвалити указ про скасування воєнного стану. На період воєнного стану обмеження  прав і свобод громадян, прав та законних інтересів юридичних осіб визначаються Конституцією та законом України "Про правовий режим воєнного стану".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора